Реклама
Показано с 1 по 8 из 8

Тема: Пропелер з поліуретану

  1. #1
    Постоянный пользователь

    Регистрация
    17.01.2017
    Сообщений
    332
    Вес репутации
    13

    Пропелер з поліуретану

    Стикнувся з дефіцитом пропелерів які найкраще підходять під мій стиль польотів та мої моделі. Це HY SF-E Prop 9x4.7
    Ну і вирішив спробувати відлити копію пропелера з двохкомпонентного поліуретану. Купив отакий поліуретан з твердістю 74 по Шору



    А для форми силікон з твердістю 28. Зам`ягкий, треба було брати з твердістю 30-35 але вже є як є.



    Втопив пропелер у пластилін, зробивши отвори у найвищих точках для виходу повітря

    Зробив опалубку додавши литник (ну точно як гробик виглядає )

    Залив силіконом спочатку одну половину, а потім другу (робив розбірну форму щоб легше було витягати зкопійований пропелер).

    Відлив. Час первинного застигання 30 хв. після чого можна витягати з форми. А час повного затвердіння 3 доби.
    А ось і порівняння - копія і оригінал

    Причому копія трохи гнучкіша і легша на 2 гр. від оригіналу. Можливо якщо б знайшов поліуретан з твердістю 90 то була би абсолютна копія оригіналу



    Ну і звісно зробив тест на розрив. На повних обертах на двигуні 1400 kV від 3S акума крутив десь дві хвилини. Не розірвало, тріщин не видно. Розтягування теж відсутнє.
    Тепер можу собі з того поліуретану, що купив, десь 20-25 пропів відлити. Силіконова форма по інструкції виробника може витримати без погіршення якості копії десь сто відливок. Стільки мені не треба.

  2. #2
    Постоянный пользователь

    Регистрация
    05.11.2007
    Сообщений
    2,109
    Вес репутации
    31
    Чудово! Мабуть, якщо добавити в поліуретан якийсь яскравий барвник, то буде виглядати більш святково . Написав в особисті.

  3. #3
    Постоянный пользователь

    Регистрация
    17.01.2017
    Сообщений
    332
    Вес репутации
    13
    Цитата Сообщение от ZENITE Посмотреть сообщение
    Чудово! Мабуть, якщо добавити в поліуретан якийсь яскравий барвник, то буде виглядати більш святково . Написав в особисті.
    На цьому поліуретані акрилова фарба дуже добре тримається. Вже попробував.

  4. #4
    Постоянный пользователь Аватар для Ntformat

    Регистрация
    16.09.2015
    Сообщений
    1,054
    Вес репутации
    18
    Я теж брате страдав ціею хворобою, поки не перейшов на деревьяні.....)))
    Формочки з чого тільки не робив , нвіть з герметіку, селікон. А скільки браку ...не все заливалося,+швидко застивае ця компонента....
    Ну як що літати неможно, то займайся)))

  5. #5
    Постоянный пользователь

    Регистрация
    17.01.2017
    Сообщений
    332
    Вес репутации
    13
    Цитата Сообщение от Ntformat Посмотреть сообщение
    Я теж брате страдав ціею хворобою, поки не перейшов на деревьяні.....)))
    Формочки з чого тільки не робив , нвіть з герметіку, селікон. А скільки браку ...не все заливалося,+швидко застивае ця компонента....
    Ну як що літати неможно, то займайся)))
    Брак є, але коли нема пропів то і так згодиться. вдалося 7 шт нормально відлити. З дерева такі легкі для електричок не вистругаю. Навіть на CNC станочку пробував з дерева (скачав stl файли під різні пропи) фрезерувати. Важкуваті.

  6. #6
    Постоянный пользователь Аватар для Aless_b

    Регистрация
    12.08.2010
    Сообщений
    2,294
    Записей в дневнике
    2
    Вес репутации
    30
    Ми робимо пропи по класичній технології. Матриці або з штучного каменю або металеві (дюраль). Найбільш якісні з металевих форм.

  7. #7
    Модератор раздела Аватар для olegtur77

    Регистрация
    15.06.2007
    Сообщений
    5,454
    Вес репутации
    59
    кілька років займався литтям, теж починав з аксона, але він трошки не підійшов по властивостях. тому перешов на американский smooth-cast 327 (самий "довгий", 20хв). теж пробував лити лопасті і лопатки, але недостатня жорсткісь, навіть в самого твердого. Ще важливий момент при литті з поліуретану - тиск і вологість, дуже натягує вологу,від чого піниться, треба слідкувати. вузький температурний діапазон роботи 23-26грд. І головне полімеризація має бути в камері з тиском ,не менше 1.5-2атм. В мене для цього звичайний балон (автоклав). Силікон теж, при змішуванні треба дегазовувати, в вакуумній камері. Сам поліуретан замовляв через фірму з Америки (так було вигідніше). Але з війною все закінчилось. лишилось багато, є 7кг запакованого. А до того замовляв все на elastoform.com.ua , у них і поліуретан і силікон і барвники різні. Для фарбування треба додати барвник у частину В (основа), добре розмішати, а потім змішувати вже з А. Є багато фото і виробів і процесу. але тут незручно все вставляти. Якщо цікаво можна через телегу чи сигнал покажу.Ось в цій темі дещо збереглось http://forum.modelka.com.ua/threads/...BC%D0%B8/page2

  8. #8
    Постоянный пользователь

    Регистрация
    17.01.2017
    Сообщений
    332
    Вес репутации
    13
    Нарешті добився зменшення браку до 2%. Пристосував моторчик з ексцентриком, зробив типу міні вібростолика і не заливав поліуретан, а закачував шприцом допоки з усіх отворів він не повитікав. Облою багато, але то не біда. Брак через криві руки. Треба повільно вдавлювати, а іноді це у мене не виходить

TEST

Информация о теме

Пользователи, просматривающие эту тему

Эту тему просматривают: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)

Похожие темы

  1. ПРОДАМ: Продам пропелер для 20-25сс
    от Roman14 в разделе БАРАХОЛКА. Моторы ДВС, топливо и аксессуары
    Ответов: 2
    Последнее сообщение: 02.09.2016, 17:54
  2. ПРОДАМ: Пропелер.
    от Александер в разделе БАРАХОЛКА. Самолеты
    Ответов: 1
    Последнее сообщение: 26.03.2016, 19:06
  3. ПРОДАМ: Продам пропелер 18х8
    от kurd в разделе БАРАХОЛКА. Самолеты
    Ответов: 1
    Последнее сообщение: 17.03.2014, 10:19
  4. пропелер на бензин
    от Любомир в разделе САМОЛЕТЫ
    Ответов: 3
    Последнее сообщение: 08.08.2007, 20:24

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения
  •  
Информация:
Приветствуем Вас на самом крупном в Украине модельном портале. Советуем Вам зарегистрироваться, после чего вы сможете читать и писать сообщения.
Полезные ссылки
www.modelka.com.ua
www.icar.com.ua
www.magiya.com.ua
Free Photobank torange.biz
Присоединяйтесь